کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > بیش از 500 پناهجوی کودک در استرالیا بصورت غیر قانونی زندانی هستند!

بیش از 500 پناهجوی کودک در استرالیا بصورت غیر قانونی زندانی هستند!

جمعه 17 فبروری 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: فعالان حقوق بشر استرالیایی از بازداشت بیش از 500 پناهجوی کودک در بازداشتگاه های این کشور خبر دادند. آنان ضمن انتقاد شدید از عملکرد اداره مهاجرت کشور استرالیا خواستار آزادی فوری آنان و جابجا کردن آنان در خانه های امن در داخل جامعه استرالیا شده اند.

به گفته فعالان حقوق بشر استرالیایی برخی از این کودکان بیش از یک سال است که در زندان های پناهجویان بسر می برند. در این میان کودکی افغانستانی بیش از دو سال در اینگونه زندان ها بسر برده است.

اعتراض های فعالان حقوق بشر استرالیایی به بازداشت کودکان پناهجو در زندان در حالی ست که روز گذشته روزنامه گاردین انگلستان از جریمه حدود دو میلیون پوندی دولت انگلستان خبر داد. دولت انگلستان ده ها کودک پناهجو را بصورت غیر قانونی در بازداشتگاه های بزرگسالان زندانی کرده بود.

خانم ویکی رایلی یکی از فعالان حقوق بشر استرالیایی و همکار کابل پرس می گوید، فعالان حقوق بشر اسن کشور در تلاش هستند که تا این پناهجویان کودک را از زندان رها کنند. حتا ممکن است که دعوای حقوقی علیه ارایه مهاجرت استرالیا طرح شود.

وی که از شهر داروین به تاسمانیا در جنوب استرالیا سفر کرده تا وضعیت پناهجویان را در بازداشتگاه پناهجویان این ایالت بررسی کند، به کابل پرس گفت که با پناهجویان افغانستانی برخورد کرده که از سوی طالبان تهدید به مرگ شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


77 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > بیش از 500 پناهجوی کودک در استرالیا بصورت غیر قانونی زندانی هستند!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.