کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > حکمتیار، قصاب کابل، سر در چند آخور دارد؟

حکمتیار، قصاب کابل، سر در چند آخور دارد؟

حکمتیار سال ها از اسراییل پول و تسلیحات می گرفت تا به نام اسلام آدم بکشد

دو شنبه 10 دسامبر 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: اسپوتنیک خبرگزاری روسی نوشته است که حکمتیار با اسراییل در ارتباط می باشد و بصورت مدام از زمان جنگ سرد تاکنون کمک های مالی و تسلیحاتی دریافت کرده و این ارتباطات همچنان ادامه دارد. این خبرگزاری به نقل از یک خبرنگار آمریکایی نوشته که "در حالی که مأموران اسرائیلی افراد حزب اسلامی را آموزش می‌دادند، تا سال 1984 گلبدین روابط نزدیکی با «اسامه بن‌لادن» برقرار کرده بود و همزمان از آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) و سازمان اطلاعات نظامی پاکستان (آی‌اس‌آی) کمک دریافت می‌کرد. همچنین «جورج کرایل» در کتاب «جنگ چارلی ویلسون؛ نیز از روابط اسرائیل با حزب اسلامی حکمتیار پرده برمی‌دارد و توضیح می‌دهد که این معامله مخفیانه چگونه با اجازه «ضیاءالحق» رئیس جمهور وقت پاکستان آغاز شد. "

خبرها در مورد ارتباط حکمتیار با اسراییل در حالی نشر می شود که پیش از این نیز اسناد و مدارک زیادی از وابستگی حکمتیار به کشورهایی چون پاکستان، ایران و برخی از کشورهای عرب نیز منتشر شده است. همچنین منابع مختلف می گویند جاسوسان افغان سازمان های استخباراتی کشورهایی چون هلند را بیشتر افراد مربوط به حزب اسلامی حکمتیار تشکیل می دهند.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.