کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > فاجعه ی انسانی در ارزگان همراه با تاخت و تاز و جنایات تروریست های افغان/پشتون

فاجعه ی انسانی در ارزگان همراه با تاخت و تاز و جنایات تروریست های افغان/پشتون

دو شنبه 29 اكتبر 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: گزارش ها از ارزگان حاکی از آن است که تروریست های افغان بويژه طالبان و ناقلین که در صد سال اخیر، بخش های مهمی از این ولایت هزارستان را اشغال کرده اند، بار دیگر جنایات خود را علیه مردم هزاره شدت بخشیده و به قتل و کشتار و غارت پرداخته اند. این حملات منظم بیشتر در مناطق حسینی و کندکان ارزگان خاص صورت گرفته اند. تروریست ها به کودکان و زنان نیز رحم نکرده و بخش زیادی از قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

در این میان گزارش شده است که فرمانده ی ضد طالب عبدالحکیم شجاعی نیز در نبرد با تروریست ها زخمی شده و فکوری یکی از نزدیک ترین یاران او توسط تروریست ها جان خود را از دست داده است.
از سوی دیگر گزارش ها حاکی از آن است که حامیان تروریست های افغان در کابل و رسانه های وابسته به آنان نیز دست بکار شده و جبهه ی تبلیغاتی سنگینی را به نفع تروریست ها راه انداخته اند.
ارزگان یکی از بخش های مهم هزارستان می باشد که بخش های وسیعی از آن در آخر قرن 19 میلادی در جریان جنایات تروریست های قبایلی افغان اشغال و مردم با نسل کشی مواجه شدند. از آن زمان تاکنون جنایات قبایل افغان همچنان ادامه یافته و به تعداد ناقلین افزوده شده و زمین های بیشتری از مردم هزاره به اشغال آنان درآمده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > فاجعه ی انسانی در ارزگان همراه با تاخت و تاز و جنایات تروریست های افغان/پشتون

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.