کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > عملیات امنیت ملی علیه تروریزم کاهش چشمگیر یافته و بر شناسایی و سرکوب معترضان غیر پشتون (...)

عملیات امنیت ملی علیه تروریزم کاهش چشمگیر یافته و بر شناسایی و سرکوب معترضان غیر پشتون متمرکز شده است

دو شنبه 9 جولای 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: منابع کابل پرس می گویند که عملیات امنیت ملی علیه گروه های تروریستی از جمله طالبان کاهش چشمگیر یافته و بیشتر تمرکز ریاست امنیت ملی بر شناسایی چهره های معترض و رهبری کننده ی اعتراضات غیر پشتون ها تمرکز یافته است. این منابع می گویند نیروهای غیر پشتون امنیت ملی در این قسمت معترض می باشند اما ریاست امنیت ملی و نیز شورای امنیت ملی از عناصر پشتون برای عملیات شناسایی و سرکوب چهره های معترض غیر پشتون استفاده می کنند.
یکی از این منابع که در ریاست امنیت ملی مشغول به کار است به شرط افشا نشدن نامش می گوید که تیم خاصی برای شناسایی چهره های جهت دهنده و تاثیر گذار اعتراضات غیر پشتون ها تشکیل شده که در کابل و ولایات این افراد را شناسایی می کنند و در عملیات ها جداگانه نسبت به بازداشت و در مواردی ترور آن ها وارد عمل می شوند. این منبع می افزاید که در مواردی پس از شناسایی این چهره ها، کوماندوها وارد عمل می شوند. قطعه ی خاصی از کوماندوها که تنها از پشتون ها تشکیل شده در همین موارد بکار برده می شود.

یکی دیگر از منابع کابل پرس می گوید که در ماه گذشته عملیات ریاست امنیت ملی علیه گروه های تروریستی همچون طالبان کاهش چشمگیر یافته است. بگونه ای که نسبت به قبل بیش از 90 درصد کمتر شده است. همین امر باعث شده که شمار تلفات نیروهای امنیتی افزایش چشمگیر پیدا کند. این منبع می گوید که کاهش عملیات علیه تروریزم به دستور بالاترین مقامات از جمله غنی احمدزی و حنیف اتمر صورت گرفته است.
ریاست امنیت ملی پیش از این در صفحات فیسبوک خود تقریبن هر روز گزارش های تصویری از عملیات شناسایی و کشف و خنثی سازی منتشر می کرد. در حالی که آخرین گزارش منتشر شده از این ریاست در صفحات رسمی مربوط به پنج ماه پیش می شود.

از سویی دیگر آگاهان سیاسی معتقدند که اقدامات برای سرکوب جنبش های مردم غیر پشتون را باید با اتحاد بیشتر و گسترش اعتراضات دفع کرد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > عملیات امنیت ملی علیه تروریزم کاهش چشمگیر یافته و بر شناسایی و سرکوب معترضان غیر پشتون (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.