کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > فغانستان، کشوری از اساس جعلی با نامی ضد ملی، آیا استقلالش حقیقی است؟

فغانستان، کشوری از اساس جعلی با نامی ضد ملی، آیا استقلالش حقیقی است؟

شنبه 19 آگوست 2017, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: فغانستان یا افغانستان که در زبان اکثر باشندگان آن به معنای محل گریه، زاری و ناله است، از اساس مشکل دارد. نام این کشور، بیرق آن، زبان سرود ملی آن و تقریبن تمام آنچه تلاش می شود ملی معرفی شوند، از اساس خود محل اختلاف می باشند. بسیاری از باشندگان این کشور می دانند که فغانستان یا افغانستان نامی جعلی است و نمی تواند یک نام ملی باشد. اکنون بسیاری باور دارند که افغان یک هویت ملی نمی تواند باشد و تلاش حکومت و اهرم های فشار قبایلی برای ملی جلوه دادن آن نه تنها نتوانسته آن را به سطح ملی ارتقا دهد، بلکه حتا بکار بردن آن نیز امروز خود عاملی ضد ملی محسوب می شود. با گسترش ارتباطات همگانی از طریق اینترنت و افزایش منابع، مردم اکنون می دانند که بکارگیری افغان و افغانستان به عنوان هویت ملی و نام کشور، در واقع برای تخریب هویت های بومی این سرزمین بويژه هویت مردم غیر پشتون به شمول هزاره ها، تاجیک ها، تورکمن ها، اوزبیک ها، بلوچ ها و نورستانی ها می باشد.

اکنون وقتی سخن از روز استقلال می شود، برای مردم یک پرسش جدی مطرح می شود که کدام استقلال؟ گرفتن به اصطلاح استقلال از بریتانیا و باقی ماندن تحت ظلم و ستم گروه های قبایلی پشتون مانند طالبان و کوچی ها و حکومت پشتونیستی که هر روز جنایت و غارت می کنند استقلال معنا می دهد؟ برای باشندگان غور، بادغیس، غزنی، ارزگان، میدان، بغلان، سرپل، بدخشان، هلمند و هرات که تقریبن هر روز شاهد حملات خونین گروه های تروریستی قبایلی هستند و زمین هایشان اشغال می شوند، آيا واقعن استقلال معنایی دارد؟

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > فغانستان، کشوری از اساس جعلی با نامی ضد ملی، آیا استقلالش حقیقی است؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.