IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > عکس > عکس روز > کارگاه عکاسی در کابل با حضور عکاس با سابقه نیویورک تایمز

کارگاه عکاسی در کابل با حضور عکاس با سابقه نیویورک تایمز

به روایت عکس و تصویر
پنج شنبه 18 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: کابل پرس: عکس و عکاسی برای بیشتر صاحبان رسانه در افغانستان از اهمیت درجه دو برخوردار است. علت اصلی این مساله غیر مسلکی بودن بسیاری از رسانه هاست. بیشتر عکس های نشر شده در رسانه های افغانستان عکس هایی ست که عکاسان بین المللی گرفته اند و از طریق رسانه های بین المللی و خبرگزاری ها به نشر رسیده است. با راه اندازی موسسه ی چشم سوم در کابل توسط عکاسان افغانستانی تا حدودی این کمبود جبران شد اما هنوز رسانه های زیادی، عکس را عنصری درجه دو در رسانه می دانند.

با این حال یک کارگاه عکاسی با حضور Jan Grarup و با میزبانی موسسه ی عکاسی چشم سوم در شهر کابل برگزار شد. در این کارگاه عکاسی چند عکاس افغانستانی با فنون عکاسی حرفه ای از دید Jan Grarup آشنا شدند. Jan Grarup یک عکاس دانمارکی ست که برای نیویورک تایمز کار می کند. او به دلیل حضور در مناطق جنگی برای کار عکاسی، به عکاس صحنه های جنگ و خشونت معروف شده است. او تاکنون حدود 20 جایزه بین المللی را با کار عکاسی خود بدست آورده است.

کارگاه عکاسی که در شهر کابل با حضور این عکاس معروف برگزار شد، از طرف نهاد دانمارکی تجارت و فرهنگ و موسسه ی عکس چشم سوم برگزار شد. چشم سوم یک نهاد داخلی ست که چند سال پیش توسط عکاس حرفه ای افغانستان نجیب الله مسافر تاسیس شده است.

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس